HALE NA SÓL DROGOWĄ I PIASEK
Magazyny do składowania materiałów sypkich
Wykonywane przez nas hale do przechowywania soli drogowej i piasku są doskonałą – bo skuteczną – alternatywą dla drewnianych i metalowych obiektów tego typu. Co sprawia, że hale Rubb to idealny produkt dla firm komunalnych i zakładów utrzymania i budowy dróg?
Nasze hale magazynowe do składowania produktów sypkich są projektowane w taki sposób, aby utrzymać przechowywanych w nich materiał w stanie suchym i sypkim. Ich otwarta przestrzeń pomieści nie tylko surowce, ale też systemy ich transportowania i załadunku, takie jak podajniki i pasy transmisyjne. Dodatkowo szerokie bramy wjazdowe umożliwiają swobodny wjazd i rozładunek materiałów.
Dodatkowym atutem hal magazynowych Rubb jest ich elastyczność – tworzymy projekt od podstaw lub dopasowujemy go do zastanej infrastruktury, np. postawionych wcześniej betonowych ścian. Hale mogą przybierać dowolne wymiary i nadają się do relokacji. Można więc ustawić je tam, gdzie w danym momencie są najbardziej potrzebne. Zimą mogą być to np. bazy wypadowe służb drogowych zlokalizowane przy autostradach lub punktach miast.
Niskie koszty utrzymania
Magazyny na piasek i sól drogową są zaprojektowane i wykonane zgodnie z obowiązującymi standardami. Stosowane przez Rubb materiały oraz technologia Thermohall™ zostały dobrane w taki sposób, aby zapewnić maksymalną wydajność i żywotność całej konstrukcji przy podstawowej konserwacji. Membrana PCV jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a stalowa konstrukcja – na korozję. Dzięki temu magazyny Rubb wytrzymają trudne warunki atmosferyczne, dobrze chroniąc składowanych w nich towar.
Komfort i bezpieczeństwo hal na sól drogową
Dzięki ocieplanemu poszyciu termohale Rubb utrzymują wewnątrz niski poziom wilgotności, dzięki czemu sól i piasek są suche i pozostają sypkie, gotowe do użycia od ręki, w razie nagłego pogorszenia się warunków drogowych. Stabilna temperatura i wilgotność powietrza, brak efektu kondensacji – to wszystko zapewnia Thermohall™.
Szybka budowa, montaż i przenoszenie
Dużą zaletą jest czas bardzo krótki montażu budynku, który w przypadku hali o powierzchni 1000 m2 wynosi dziesięć dni. Jest to możliwe dzięki prefabrykacji zarówno stalowej ramy budynku, jak i poszycia. Ponieważ hale Thermohall™ nie są na stałe związane z gruntem, można je dowolnie modyfikować, rozbudowywać i przenosić jeśli zaistnieje taka potrzeba.
Otwarta przestrzeń
Hale Rubb zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić jak największa powierzchnię magazynowania, nie ograniczając jej dodatkowymi podporami. Dzięki temu przestrzeń w środku hal można efektywnie zagospodarować, a także podzielić, wyznaczając np. dwie strefy przechowywania różnych materiałów.
Przystosowane do konkretnych potrzeb
Przy projektowaniu hal Thermohall™ bierzemy pod uwagę zarówno warunki, w jakich będzie ona funkcjonować, jak i sposób jej użytkowania. Pozwala to zaprojektowanie konstrukcji, poszycia hali oraz instalacji w taki sposób, aby budynek dobrze spełniał swoje funkcje i jednocześnie pozwalał zachować koszty utrzymania na niskim poziomie.
Składowanie soli drogowej w naszych halach
Możliwość łatwego montażu i relokacji hali to bez dwóch zdań ogromna zaleta w przypadku przechowywania soli drogowej. Magazyny soli można szybko zamontować w strategicznych punktach wraz z nadejściem zimy. Z kolei po sezonie można je złożyć i przechowywać, gdyż nie są na stałe związane z podłożem.
Hale Rubb jako magazyny soli drogowej
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowie hal, a nasze struktury można wykorzystać niemalże w dowolnym celu – także jako magazyn soli drogowej. Dopracowany projekt hali przekłada się na wygodę jego użytkowania.
Stosujemy ocynkowaną konstrukcję stalową o zwiększonej odporności na czynniki agresywne. W naszych obiektach o konstrukcji stalowej możliwe jest zaplanowanie dużej, otwartej przestrzeni bez dodatkowych podpór i słupów wewnętrznych. Pozwala to na umieszczenie w hali specjalistycznych instalacji, a także bezproblemowy rozładunek, przechowywanie i załadunek soli.
ILE KOSZTUJE TWOJA NOWA HALA NA SÓL?
Skorzystaj z rozwiązania, jakim są ocieplane hale całoroczne od Rubb Polska.
Wypełnij formularz, a otrzymasz bezpłatną wycenę.
Nasze wybrane projekty hal:




Najczęściej zadawane pytania dotyczące hal na sól.
Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę hali na sól?
Jeśli będziesz korzystać z hali magazynowej na sól dłużej niż 180 dni – potrzebujesz pozwolenia na budowę. Jeśli chcesz korzystać z obiektu sezonowo, do 6 miesięcy wystarczy zgłoszenie hali w urzędzie.
Szczegóły postępowania znajdziesz w tym krótkim artykule:
Hale ocieplane na zgłoszenie czy na pozwolenie? Wyjaśniamy.
Ile kosztuje budowa hali na sól?
Każda hala na sól jest szyta na miarę. Na jej wycenę składa się wiele elementów: miejsce montażu hali, powierzchnia i wysokość obiektu, dodatkowe wyposażenie, przeznaczenie hali i sposób użytkowania. Zamiast podawać nierealne koszt hali na magazyn soli, chętnie sporządzimy dla was wstępną WYCENĘ HALI.
Czy halę Rubb można wziąć w leasing?
Oczywiście. Oferujemy leasing operacyjny zarówno na magazyn soli drogowej, jak i dla pozostałych typów budowli stałych i obiektów tymczasowych. Procedurę leasingu przeprowadzamy z minimum formalności. Na naszej stronie udostępniamy zasady leasingu hali Rubb, ale możesz również porozmawiać o nich z naszym doradcą handlowym.
Czy hale Rubb można wynająć?
Tak, w naszej ofercie znajdziesz hale ocieplane na wynajem w systemie długoterminowym, a także sezonowo. Budujemy również magazyny przeznaczone pod wynajem (hale magazynowe BTS).
Czy brak projektu hali to problem?
Nie, w żadnym wypadku Jeśli masz tylko pomysł składowanie soli drogowej w hali, my zajmiemy się resztą, począwszy od projektu, a na montażu i odbiorze gotowego obiektu kończąc. Posiadając duże doświadczenie i korzystając z wiedzy całej Grupy Rubb jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdy rodzaj hali, zarówno standardowe magazyny, jak i duże hangary samolotowe, hale sportowe i handlowe.
Co wziąć pod uwagę inwestując w halę na sól?
Przy planowaniu inwestycji w hale na sól należy wziąć pod uwagę przeznaczenie obiektu, należy również określić tzw. strefę śniegową i wiatrową; warto też sprawdzić, czy działka jest dobrze przygotowania do położenia fundamentów i czy doprowadzone są wszystkie media.
Dokładne wskazówki oraz listę kontrolna do wydrukowania znajdziesz w poradniku Jak dobrze wybrać halę ocieplaną.
Interesują cię hale ocieplane? Dowiedz się więcej na ich temat:
Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas.
Skontaktuj się z nami
Masz pytania związane z Thermohall™? Chętnie na nie odpowiemy. Jesteśmy do waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 16.
DOŁĄCZ DO NAS
Na Facebooku publikujemy zdjęcia placów budowy, ciekawe artykuły branżowe i… relacje z rajdów samochodowych 🙂