HALE PRODUKCYJNE NAMIOTOWE

Hale produkcyjne namiotowe – optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorstw

Hala produkcyjna z prawdziwego zdarzenia nie musi być murowana ani od razu mieć ogromnej powierzchni. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na dopasowanie budynku do aktualnych potrzeb inwestora, jednocześnie nie obciążając nadmiernie jego budżetu. Namioty produkcyjne to optymalna propozycja dla większości przedsiębiorstw.

Hale produkcyjne namiotowe – korzyści dla inwestora

Do najważniejszych korzyści, odczuwalnych przez inwestora, zarówno na etapie budowy, jak i podczas późniejszego użytkowania hali namiotowej, zaliczamy:

 • krótki czas budowy, który umożliwia szybsze korzystanie z hali, a tym samym krótsze przestoje w działalności firmy i mniejsze straty finansowe,
 • brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, ponieważ hale namiotowe można stawiać na zgłoszenie, a mniej formalności to szybsze rozpoczęcie budowy,
 • wariant Thermo, który polepsza warunki termiczne budynku, dlatego hala produkcyjna może działać przez cały rok, zapewniając odpowiednie warunki do pracy,
 • uniwersalność hal namiotowych, które w przemyśle mogą mieć charakter wyłącznie produkcyjny, ale też produkcyjno-magazynowy i wiele innych,
   • spore oszczędności dzięki niższemu podatkowi od nieruchomości, tańszej eksploatacji za sprawą nowoczesnych rozwiązań, mniejszej cenie konstrukcji stalowej w porównaniu do klasycznej murowanej,
   • dodatkowe źródło dochodu dzięki wynajęciu hali namiotowej,
   • możliwość skorzystania z leasingu, ponieważ hale namiotowe spełniają konieczne do tego warunki,
   • brak konieczności fundamentowania hali namiotowej.

Chcesz wycenić halę namiotową produkcyjną?

Napisz do nas.

  Imię*

  Email*

  Skąd o nas wiesz?

  Numer telefonu

  Firma*

  Branża

  Szczegóły dotyczące hali

  Przekazane przez Państwa dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu odpowiedzi na wiadomość przesłaną w formularzu kontaktowym. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych oraz praw, jakie przysługują Państwu z tego tytułu, udostępniliśmy w naszej polityce prywatności.

      

   Imię*

   Numer telefonu

   Email*

   Firma*

   Branża

   Skąd o nas wiesz?

   Szczegóły dotyczące hali


   Przekazane przez Państwa dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu odpowiedzi na wiadomość przesłaną w formularzu kontaktowym. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych oraz praw, jakie przysługują Państwu z tego tytułu, udostępniliśmy w naszej polityce prywatności.

   Hale produkcyjne namiotowe o konstrukcji stalowej

   Ocynkowane konstrukcje stalowe to nowoczesne rozwiązanie, które stosujemy we wszystkich naszych namiotach. Dlaczego? Dzięki nim budynki są lekkie i bez większego wysiłku można je przenieść w razie konieczności, ale jednocześnie są stabilne i bardzo wytrzymałe. Hale o konstrukcji stalowej mają jeszcze jedną zaletę, znaczącą z punktu widzenia przedsiębiorstwa produkcyjnego – możliwość rozbudowy w prosty i szybki sposób. Jeśli w pewnym momencie okaże się konieczne wydzielenie dodatkowych stref np. biurowych albo do magazynowania, tworząc w ten sposób namiot produkcyjno-magazynowy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić.

   Hale produkcyjne namiotowe dostosowane do warunków atmosferycznych

   Nasze hale namiotowe produkcyjne są dostosowane do lokalnych stref śniegowych i wiatrowych. To istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa osób pracujących na produkcji. Co ważne, uwzględnienie miejscowych warunków atmosferycznych już na etapie projektu hali, pozwala uniknąć konieczności wprowadzania modyfikacji po jej wybudowaniu.

   Typ poszycia w halach produkcyjnych namiotowych

   Dwa rodzaje poszycia do wyboru sprawiają, że namioty Rubb są uniwersalne i niezwykle funkcjonalne. Jeśli hala produkcyjna ma działać przez cały rok, bez względu na pogodę i temperaturę na zewnątrz, warto zdecydować się na wariant Thermo – to hale z płyty warstwowej PIR i zadaszeniem z plandeki namiotowej. W ten sposób powstanie izolowana całoroczna hala. W innym przypadku wystarczy poszycie ścian i dachu z tkaniny plandekowej PCV, aby budynek miał charakter sezonowy.

   Niższe koszty, mniej formalności

   Na obniżenie kosztów inwestycji wpływa wiele wspomnianych już elementów. Konstrukcja stalowa jest tańsza od murowanej, podobnie jak poszycie z tkaniny PCV od płyt warstwowych, dlatego warto już na początku zdecydować się na halę sezonową, jeśli taka sprosta wszystkim wymaganiom przedsiębiorstwa. Oszczędności są również związane mniejszym podatkiem od nieruchomości, możliwością skorzystania z leasingu oraz dostosowaniem konstrukcji do lokalnych stref wiatrowych i śniegowych bez konieczności adaptacji po budowie, co generowałoby dodatkowe koszty.

   Szybka budowa hali produkcyjnej namiotowej

   Czas budowy jest bardzo istotny w przypadku hali produkcyjnej. Szansa na rozpoczęcie pracy w krótkim czasie od rozpoczęcia inwestycji pozwala zminimalizować negatywne skutki przestojów, m.in. finansowe. Szybka budowa jest możliwa głównie dzięki nowoczesnej konstrukcji oraz braku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, co znacznie odsuwa w czasie moment jej rozpoczęcia.

   Hale namiotowe na wynajem

   Namioty produkcyjne i produkcyjno-magazynowe to świetny pomysł na dodatkowe źródło dochodu. Coraz więcej zagranicznych firm przenosi swoje produkcje i magazyny, dlatego zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi stale rośnie. Ewentualnych kontrahentów można szukać również wśród krajowych przedsiębiorców.

   Gdzie znajdziesz hale namiotowe Rubb?

   Hale namiotowe to popularne rodzaje obiektów halowych. Stoją w wielu zakątkach kraju, m. in. w województwie śląskim, mazowieckim, a także łódzkim, Poniżej znajdziesz wybrane realizacje naszych hal namiotowych.

   BLOG

   Chcesz wiedzieć więcej o budowie hal całorocznych? Zapraszamy na naszego bloga. Piszemy tutaj o halach ocieplanych, aspektach prawnych i dobrych praktykach w budownictwie.

   Skontaktuj się z nami

   Masz pytania związane z halami namiotowymi? Chętnie na nie odpowiemy. Jesteśmy do waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 16. 

   DOŁĄCZ DO NAS

   Na Facebooku publikujemy zdjęcia placów budowy, ciekawe artykuły branżowe i… relacje z rajdów samochodowych 🙂