HANGARY

Nowoczesne hangary szerokoprzęsłowe

Mamy doświadczenie w projektowaniu hangarów dla lotnictwa cywilnego i wojskowego. Ocieplane hangary lotnicze, w których się specjalizujemy, wykonane są w technologii Thermohall™ zapewniającej optymalne warunki do garażowania samolotów i śmigłowców. Dzięki różnym stopniom izolacji cieplnej, nasze hangary utrzymują optymalną temperaturę we wnętrzu i niski poziom wilgotności niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Pozwala to utrzymać flotę w doskonałym stanie technicznym.

Ponieważ struktury Rubb są szerokoprzęsłowe, bez trudu pomieszczą samoloty o dużej rozpiętości skrzydeł. Otwarta przestrzeń hangaru zapewni też wygodne garażowanie kilku mniejszych maszyn pod jednym dachem.

Ocieplane hale Thermohall™ sprawdzą się również jako dodatkowe miejsca magazynowania, hale przeładunkowe (cargo), a także hangary typu MRO – ich stalowa, wytrzymała konstrukcja pozwala na użycie ciężkiego sprzętu, np. suwnic lub dźwigarów.

Niskie koszty utrzymania hangaru

Ocieplane hangary Thermohall™ marki Rubb są dwu- trzykrotnie tańsze w utrzymaniu od konwencjonalnych hangarów. Dobrze zaprojektowane, szczelne poszycie oraz ocieplany dach przekładają się na niskie koszty chłodzenia i ogrzewania wnętrza obiektu. Poszycie ocieplane z tkaniny PCV wytrzyma w niemienionym stanie przynajmniej 10 lat, a stalowa konstrukcja hali – nawet 25 lat. Stal, której używamy, jest galwanizowana ogniowo, co zabezpiecza ją przed korozją i niszczeniem. Dobrze wykonana konstrukcja = brak kosztów związanych z naprawą.

Komfort i bezpieczeństwo

Nasze ocieplane hangary Thermohall™ gwarantują stabilną temperaturę we wnętrzu i brak skraplania się pary na ścianach i suficie – same korzyści! W efekcie otrzymujecie optymalne warunki do garażowania samolotów i śmigłowców.
Planując rozmieszczenie systemów HVAC i przeciwpożarowego, a także uwzględniając na etapie projektowania dodatkowe drzwi dla personelu, rampy załadunkowe czy suwnice dostajecie gwarancję, że hangar będzie nie tylko dobrym, ale i bezpiecznym miejscem pracy.

Szybka budowa, montaż i przenoszenie

Dużą zaletą naszych ocieplanych hangarów jest ich bardzo krótki czas montażu, który w przypadku hali o powierzchni 1000 m2 wynosi dziesięć dni. Jest to możliwe dzięki prefabrykacji zarówno stalowej ramy hali, jak i poszycia. Ponieważ ocieplane hangary Thermohall™ nie są na stałe związane z gruntem, można je dowolnie rozbudowywać i przenosić, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Otwarta przestrzeń w hali samolotowej

Ocieplane hangary Rubb zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak największą powierzchnię garażowania, nie ograniczoną dodatkowymi podporami. Przestrzeń w środku hangarów można efektywnie zagospodarować, sprawdzą się więc jako przestrzeń dla postoju jednego lub kilku samolotów.

Hale lotnicze stworzone dla twoich potrzeb

Przy projektowaniu ocieplanych hangarów Thermohall™ bierzemy pod uwagę zarówno warunki klimatyczne, w których będzie on funkcjonować, jak i sposób jego użytkowania. Umożliwia to na odpowiednie dobranie ocieplenia hali. W ten sposób budynek dobrze spełnia swoje funkcje, jednocześnie utrzymując koszty eksploatacji na niskim poziomie.  Jeśli zaistnieje taka potrzeba, stosujemy różne dostępne metody ocieplania hali (ściany z płyt warstwowych, np. PiR czy PUR łączymy z dachem Thermohall™).

ILE KOSZTUJE TWÓJ NOWY HANGAR?

Skorzystaj z rozwiązania, jakim są ocieplane hale całoroczne od Rubb Polska.
Wypełnij formularz, a otrzymasz bezpłatną wycenę.

Wybrane realizacje hangarów i hal samolotowych:

Najczęściej zadawane pytania dotyczące hangarów.

Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę hangaru?

Jeśli będziesz korzystać z hangaru dłużej niż 180 dni – potrzebujesz pozwolenia na budowę. Jeśli chcesz korzystać z obiektu sezonowo, do 6 miesięcy, wystarczy zgłoszenie hali w urzędzie.
Szczegóły postępowania znajdziesz w tym krótkim artykule:
Hale ocieplane za zgłoszenie czy na pozwolenie? Wyjaśniamy. 

Ile kosztuje budowa hangaru?

Koszt budowy hangaru jednej z dwóch technologii: Thermohall™ lub technologii hybrydowej jest dużo niższy od kosztu budowy hali murowanej. Każdy hangar jest szyty na miarę. Na jego wycenę składa się wiele elementów: miejsce montażu, powierzchnia i wysokość obiektu, dodatkowe wyposażenie, przeznaczenie hangaru i sposób użytkowania. Zamiast podawać nierealne koszty, chętnie sporządzimy dla was wstępną WYCENĘ.

Czy hangar Rubb można wziąć w leasing?

Oczywiście. Oferujemy leasing operacyjny zarówno dla ocieplanych hangarów Thermohall™ jak i pozostałych typów budowli stałych i obiektów tymczasowych. Procedurę leasingu przeprowadzamy z minimum formalności. Na naszej stronie udostępniamy zasady leasingu hali Rubb, ale możesz również porozmawiać o nich z naszym doradcą handlowym.

Czy hangar Rubb można wynająć?

Tak, w naszej ofercie znajdziesz hale ocieplane na wynajem w systemie długoterminowym, a także sezonowo. Budujemy również magazyny przeznaczone pod wynajem (hale magazynowe BTS).  

Czy brak projektu hangaru to problem?

Nie, w żadnym wypadku Jeśli masz tylko pomysł na hangarę, my zajmiemy się resztą, począwszy od projektu, a na montażu i odbiorze gotowego obiektu kończąc. Posiadając duże doświadczenie i korzystając z wiedzy całej Grupy Rubb jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdy rodzaj hangaru, zarówno wielkie obiekty dla linii rejsowych, jak i mniejsze hangary typu MRO.

Co wziąć pod uwagę inwestując w hangar?

Przy planowaniu inwestycji w hangar należy wziąć pod uwagę przeznaczenie obiektu, należy również określić tzw. strefę śniegową i wiatrową; warto też sprawdzić, czy działka jest dobrze przygotowania do położenia fundamentów i czy doprowadzone są wszystkie media.
Dokładne wskazówki oraz listę kontrolna do wydrukowania znajdziesz w poradniku Jak dobrze wybrać halę ocieplaną.

Interesują cię hale ocieplane? Dowiedz się więcej na ich temat:

Hale lotnicze

Ocieplane hale lotnicze, czy też hale samolotowe produkujemy od ponad 40 lat.Nasze projekty gwarantują idealne warunki do garażowania samolotów.

Hale stalowe ocieplane

Twoja firma rośnie? Hale stalowe ocieplane marki Rubb to idealna przestrzeń dla rozwoju.

Hale z ocieplonym dachem

Hale z ocieplonym dachem Thermohall znacznie obniżą twoje koszty inwestycji. Przygotuj się na niższe rachunki za prąd – przeczytaj dlaczego.

Hale stalowe ocieplane z płyt warstwowych - jakaś alternatywa?

Stalowa hale ocieplane z płyt warstwowych – czy jest jakaś cenowa alternatywa dla tych struktur? Odpowiadamy.

Budowa hal magazynowych

Budowa hal magazynowych z Rubb Polska to doskonała inwestycja w nowoczesną przestrzeń, której koszty utrzymania są niższe od oferowanych przez konkurencję.

Mobilne hale

Mobilne hale ocieplane Rubb to połączenie dobrej ceny z elastycznością i nowoczesną technologią. Sprawdź, może to hale dla Ciebie?

Hala magazynowa ocieplana - jak to jest zrobione?

Wysokiej jakości, praktyczne i bezpieczne ocieplane hale magazynowe Rubb pod lupą. Dlaczego nasze Termohale są najlepsze dla twojego biznesu? Przeczytaj.

Wynajem hali magazynowej

Wynajem hal magazynowych Rubb to atrakcyjne warunki wynajmu, konkurencyjne ceny i możliwość dostosowania termohali do swoich potrzeb.

Tymczasowe hale magazynowe

Tymczasowe hale świetnie nadają się na wynajem, ponieważ mogą być stawiane bez zezwolenia, na okres do 180 dni. Wystarczy jedynie zgłoszenie faktu budowy hali do odpowiedniego urzędu.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas.

  Imię*

  Email*

  Skąd o nas wiesz?

  Numer telefonu

  Firma*

  Branża

  Szczegóły dotyczące hali

  Przekazane przez Państwa dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu odpowiedzi na wiadomość przesłaną w formularzu kontaktowym. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych oraz praw, jakie przysługują Państwu z tego tytułu, udostępniliśmy w naszej polityce prywatności.

      

   Imię*

   Numer telefonu

   Email*

   Firma*

   Branża

   Skąd o nas wiesz?

   Szczegóły dotyczące hali


   Przekazane przez Państwa dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu odpowiedzi na wiadomość przesłaną w formularzu kontaktowym. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych oraz praw, jakie przysługują Państwu z tego tytułu, udostępniliśmy w naszej polityce prywatności.

   Skontaktuj się z nami

   Masz pytania związane z Thermohall™? Chętnie na nie odpowiemy. Jesteśmy do waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 16. 

   DOŁĄCZ DO NAS

   Na Facebooku publikujemy zdjęcia placów budowy, ciekawe artykuły branżowe i… relacje z rajdów samochodowych 🙂