HALE HYBRYDOWE

Hale całoroczne z płyt warstwowych z certyfikowanym termodachem.

Połączenie dwóch popularnych sposobów ocieplania hal całorocznych tworzy nową jakość w budownictwie.

Taką innowacją na ryku polskim jest hala hybrydowa Rubb. Poszycie ścian hali hybrydowej wykonujemy z płyt warstwowych z rdzeniem PIR, natomiast ocieplany dach – w technologii Thermohall™.

Pomysł na halę hybrydową powstał przy współpracy z naszymi klientami. Wspólnie udało się stworzyć wydajną halę całoroczną, zarówno pod względem kosztów inwestycji, jak i eksploatacji. Hala hybrydowa znajdzie zastosowanie w każdej branży, w szczególności w sporcie. Połączenie ścian wykonanych ze sztywnych paneli i opatentowanego termodachu sprawdziło się już w kilku realizacjach, mi. in. szkolnej hali sportowej w Kozach i w Ipswich w Wielkiej Brytanii. Zastosowanie technologii hybrydowej pozwala zmienić zwykłą halę namiotową w profesjonalną i bezpieczną przestrzeń dla sportu.

Ta sama technologia również zdaje egzamin w przypadku hal magazynowych, warsztatowych i przemysłowych.

Gdzie w Polsce znajdziesz ocieplane hale hybrydowe?

Hale hybrydowe to synonim nowoczesnego budownictwa. Ze względu na wydajną termoizolację i niskie koszty utrzymania, coraz częściej wybierane są w miejsce standardowych hal namiotowych. Poniżej znajdziesz wybrane realizacje hybrydowych hal całorocznych.

Hale hybrydowe Rubb to nie tylko ocieplane ściany,

ale także ocieplany dach.

W standardowych halach całorocznych najwięcej ciepła „ucieka” przez dach właśnie. Eliminujemy to zjawisko stosując technologię Thermohall™. Taki termodach jest bardzo skuteczny – dzięki niemu koszty ogrzewania hali są nawet dwukrotnie niższe, a wilgoć nie zbiera się na ścianach i suficie.

Dach Thermohall™ uzyskał klasyfikację NRO Broof t1 według normy PN-ENV 1187. Gwarantuje on, że ocieplane hale całoroczne Rubb spełniają wymogi izolacyjności cieplnej hal według obowiązujących warunków technicznych. Sprawdza się zatem jako hale produkcyjne i hale przemysłowe.

Hale całoroczne szyte na miarę

Każdy projekt hali hybrydowej przygotowujemy w oparciu o wytyczne inwestora. Współpracując z klientami z wielu branż wiemy, jak połączyć różne typy termoizolacji, aby uzyskać termicznie wydajną i niedrogą halę całoroczną. Nasze hale hybrydowe dopracowujemy w każdym szczególe, stosując materiały wyższej jakości niż te używane w standardowych halach namiotowych.

Termoizolacja – jak ciepłe są nasze hale całoroczne?

Termoizolacja w halach hybrydowych jest dostosowana do sposobu użytkowania obiektu, a także do warunków klimatycznych miejsca, w których będą instalowane. Mając wiedzę na temat miejsca montażu hali oraz przeznaczenia hali, dobieramy taką grubość izolacji, która pozwoli utrzymać stabilną temperaturę wewnątrz obiektu, bez względu na porę roku.

Pełna ochrona przed wilgocią

W naszych halach hybrydowych nie występuje zjawisko kondensacji, czyli skraplania się wody na ścianach i suficie. Stąd nie ma potrzeby montażu podsufitki, którą obowiązkowo stosuje się w halach namiotowych. Takie dodatkowe „wyposażenie” jest zbędne w naszych halach hybrydowych. Są to nowoczesne hale całoroczne z gwarancją, że cokolwiek w niej przechowujesz czy produkujesz, jest całkowicie bezpieczne i właściwie chronione.

Hala hybrydowa to hala całoroczna od polskiego producenta

Mając na względzie wysoką jakość naszych hal, nie korzystamy z usług podwykonawców. Wszystkie projekty powstają w Łodzi, w naszym zakładzie produkcyjnym. Kontrolujemy każdy etap powstawania hal hybrydowych – projekt, produkcję i budowę. Gwarantujemy, że dzięki temu otrzymujesz nowoczesne hale ocieplane od polskiego producenta, po niższych od konkurencji kosztach inwestycji i możliwie najkrótszego czasu ich produkcji.

Hale hybrydowe Rubb – alternatywa dla tradycyjnych hal namiotowych całorocznych

Stabilna temperatura wewnątrz oraz krótki czas budowy – te najlepsze właściwości hal stalowych i hal z tkanin PCV łączą w sobie ocieplane hale całoroczne od Rubb. Nasze hale hybrydowe z termodachem są uniwersalne – można je dowolnie rozbudowywać, a w środku dzielić przestrzeń, organizując strefy magazynowe, produkcyjne i socjalne.

Bezpieczeństwo hal ocieplanych – zawsze na pierwszym miejscu

Hale hybrydowe wykonujemy wyłącznie z atestowanych materiałów. Wszystkie z nich, od stali, przez tkaniny PCV po wełnianą izolację, są produkowane w Europie i posiadają stosowne certyfikaty oraz spełniają normy wymagane przez Prawo Budowlane. Tkaniny powlekane PCV posiadają europejską klasyfikację niepalności B-s2,d0. Certyfikaty i atesty posiada również termoizolacja w postaci płyt warstwowych z pianki PIR oraz wełny szklanej. Stosowana w naszych halach wełna szklana Isover posiada klasę niepalności A1, co zwiększa bezpieczeństwo pożarowe hal całorocznych Rubb. Natomiast termodach uzyskał klasę Broof t1 (Klasyfikacja przekryć dachowych z uwagi na rozprzestrzenianie ognia).

Troszczmy się o środowisko naturalne

Hale ocieplane Rubb to obiekty długowieczne i przyjazne środowisku. Stosowane przez nas materiały do produkcji hal są zdatne do przetworzenia i ponownego użycia. Tak jest w przypadku wełny szklanej, używanej do termoizolacji hal ocieplanych Rubb. Z kolei tkanina powlekana PCV jest grubsza i wytrzymalsza od tkanin używanych w standardowych halach namiotowych produkowanych przez konkurencję. Opracowane przez nas poszycie termoizolacyjne przedkłada się na mniejszy ślad węglowy – dla Ciebie oznacza to zmniejszenie kosztów jej ogrzania, utrzymania i konserwacji. Niektóre z naszych hal magazynowych zyskały nowe poszycie dopiero po 35 latach użytkowania.

Chcesz wycenić halę hybrydową? 

Bezpłatnie wycenimy dla ciebie halę hybrydową. Wypełnij formularz znajdujący się poniżej, a nasz dział handlowy skontaktuje się z tobą w tej sprawie.

Wyceniamy i budujemy hale hybrydowe od 500 m2.

  Imię*

  Email*

  Skąd o nas wiesz?

  Numer telefonu

  Firma*

  Branża

  Szczegóły dotyczące hali

  Przekazane przez Państwa dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu odpowiedzi na wiadomość przesłaną w formularzu kontaktowym. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych oraz praw, jakie przysługują Państwu z tego tytułu, udostępniliśmy w naszej polityce prywatności.

      

   Imię*

   Numer telefonu

   Email*

   Firma*

   Branża

   Skąd o nas wiesz?

   Szczegóły dotyczące hali


   Przekazane przez Państwa dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu odpowiedzi na wiadomość przesłaną w formularzu kontaktowym. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych oraz praw, jakie przysługują Państwu z tego tytułu, udostępniliśmy w naszej polityce prywatności.

   Hala hybrydowa Rubb gwarantuje dobry klimat we wnętrzu.

   O tym jak wydajne termicznie są hale hybrydowe świadczą… rachunki za ogrzewanie. Gdy porównacie koszty ogrzewania naszej hali ze standardową hala namiotową z pompowanym dachem, zdecydowanie lepszą inwestycją będzie hala ocieplana wykonana w naszej autorskiej technologii łączonej. Dzięki skutecznej termoizolacji ścian i dachu wydatki na ogrzewanie hali w sezonie zimowym są mniejsze o połowę.

   Konkurencyjne rozwiązania nie są w stanie zapewnić podobnych korzyści. Dostępne na rynku polskim hale z dachem pneumatycznym (również określane jako hale namiotowe całoroczne) mają znikomą wydajność termiczną oraz mogą powodować problemy ze skraplaniem się wody na suficie i ścianach hali. 

   O skuteczności termoizolacyjnej poszycia hal hybrydowych decyduje właściwie dobrana grubość wełny i płyt warstwowych PIR. Im są grubsze, tym lepsza ich izolacyjność, stabilniejsza temperatura wewnątrz hali i mniejsze straty ciepła.
   O ubytkach ciepła np. w hali magazynowej informuje wysokość współczynnika przenikania ciepła U – im mniejsza wartość, tym lepsza izolacyjność cieplna wełny. Do izolacji dachu naszych ocieplanych hal hybrydowych używamy wysokojakościowej wełny szklanej o następujących parametrach:

   Grubość izolacji

   Współczynnik U

   50 mm

   0,67 W/m2K

   100 mm

   0,36 W/m2K

   150 mm

   0,23 W/m2K

   200 mm

   0,17 W/m2K

   250 mm

   0,14 W/m2K

    

   Warstwa zewnętrzna:
   wysokowytrzymała, ognioodporna i samoczyszcząca się tkanina PCV.

   Wypełnienie:
   wełna szklana o wysokiej gęstości.

   Warstwa wewnętrzna:
   samoczyszcząca się tkanina PCV.

   Klimat pod kontrolą

   Oprócz skutecznej termoizolacji, czym jeszcze nasze hale całoroczne wyróżniają się na tle konkurencji?

   • dużą mobilnością i elastycznością: termohale można wielokrotnie przenosić lub dowolnie je rozbudowywać
   • wytrzymałą, stalową konstrukcją odsłoniętą wewnątrz hali, co umożliwia montaż oświetlenia, ogrzewania oraz instalacji specjalistycznych
   • niskim poziomem wilgoci we wnętrzu – koniec z mokrym sufitem i ścianami
   • otwartą przestrzenią wewnątrz hali, bez podpór, nawet w halach o szerokości 100 metrów
   • trwałością i jakością wykonania: produkujemy termohale samodzielnie, w pełni kontrolując proces produkcji
   • ponad dwukrotnie niższymi kosztami utrzymania w porównaniu z popularnymi halami namiotowymi całorocznymi

   BLOG

   Chcesz wiedzieć więcej o budowie hal całorocznych? Zapraszamy na naszego bloga. Piszemy tutaj o halach ocieplanych, aspektach prawnych i dobrych praktykach w budownictwie.

   Skontaktuj się z nami

   Masz pytania związane z Thermohall™? Chętnie na nie odpowiemy. Jesteśmy do waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 16. 

   DOŁĄCZ DO NAS

   Na Facebooku publikujemy zdjęcia placów budowy, ciekawe artykuły branżowe i… relacje z rajdów samochodowych 🙂