O nas

Od ponad 50 lat projektujemy i budujemy hale ocieplane w technologii Thermohall™. Rubb Polska jest spółką w Grupie Hallmaker, która jest częścią Grupy Zurhaar & Rubb. Duże doświadczenie oraz know – how grupy przekłada się duże doświadczenie i unikalne know – how.
Jako ekspert od hal termoizolowanych, pomogliśmy wielu przedsiębiorstwom rozwinąć skrzydła i wygrać z konkurencją, dostarczając im wydajne i ekonomiczne w utrzymaniu obiekty, takie jak magazyny, hale przemysłowe i sportowe, hangary czy garaże:

Za pomysłową technologią ocieplania hal i nieliczoną ilością wybudowanych obiektów stoją nasi pracownicy. W naszej siedzibie w Łodzi stacjonuje zespół profesjonalistów – projektantów i konstruktorów – który czuwa nad procesem powstawania każdej hali. Dzięki nim mamy pewność, że dostarczamy hale spełniające wszelkie wymagania naszych klientów.

A jeśli jesteście ciekawi skąd wzięła się nazwa Rubb i co trójząb robi w naszym logo, przeczytajcie historię poniżej.
Nie zajmie wam to dłużej niż 2 minuty 🙂

Historia Grupy Rubb w pigułce

Norwegia, rok 1968

Wszystko zaczęło się w 1966 roku, kiedy Fin Haldorsen rozpoczął produkcję toreb i plandek z PCV pod szyldem Rubb Hall AB. Dwa lata później, w 1968 roku zaprojektował i wybudował pierwszą halę magazynową wykonaną z tkaniny PCV pod marką Rubb. I był to też pierwszy tego typu budynek w Norwegii.

Skąd wzięła się nazwa Rubb? W 1903 roku krewny Fina, Haldor Haldorsen, opracował pierwszy w Norwegii silnik spalinowy dla łodzi motorowych, znany jako „silnik Rubb”. Miało to miejsce w nadmorskiej wiosce leżącej na zachodnim brzegu kraju – Rubbestadneset. Cztery pierwsze litery z nazwy miejscowości stały się powszechnie stosowanym określeniem dla wynalazku.
Związek z morzem został wpleciony w tradycję Rubb nie tylko przez nazwę i lokalizację firmy. Trójząb – oręż Neptuna, symbol siły i mocy – stał się znakiem rozpoznawczym Rubb i na dobre zagościł w logo firmy.

Wielka Brytania, rok 1977

Po sukcesie, jakim okazały się być w Norwegii produkowane przez Rubb hale namiotowe z tkanin PCV, firma zdecydowała się powalczyć o zamorskie rynki. Podbój okazał się na tyle skuteczny, że w 1977 roku powołano do życia brytyjski oddział Rubb Buildings Ltd, za którego sterami stanął Bill Wood.

Rubb Buildings udoskonalił konstrukcję hal przenośnych i stałych oraz rozszerzył ofertę struktur o hale sportowe, hangary i schrony wojskowe. Położony w Gateshead Rubb UK wyspecjalizował się w projektach niestandardowych hal i magazynów, które dostarcza do odbiorców z całego świata.

Stany Zjednoczone, rok 1983

Kolejnym etapem rozwoju firmy było utworzenie Rubb Inc. w Sanford, w stanie Maine. Amerykańska filia firmy skoncentrowała się na projektowaniu, produkcji i sprzedaży hal magazynowych, hal przemysłowych oraz hangarów lotniczych.

Norwegia raz jeszcze, rok 2010

Chcąc umocnić swoją pozycję na rynku lokalnym, i jednocześnie sprostać rosnącemu popytowi na hale namiotowe z PCV, Grupa Rubb zdecydowała się na fuzję z działem projektowania i budowy hal z tkanin PCV grupy Hallmaker.

Polska, rok 2017

W przeciągu sześciu miesięcy od powstania Rubb Polska, dostarczyliśmy halę ocieplaną polskiemu klientowi. Pierwszy sukces w pół roku – to niezwykle krótki czas jak na nową firmę. Dysponując zakładem produkcyjnym o powierzchni 2000 m2, wyposażonym w 5 zgrzewarek wysokiej częstotliwości (HF) i najdłuższy w Polsce stół do zgrzewania, dostarczamy hale Thermohall™, czyli hale ocieplane w lepszej jakości i w lepszej cenie niż konkurencja. Co zyskacie z halą Thermohall™? Po odpowiedź zapraszamy na rubbpolska.pl. A jeśli chcecie być na bieżąco z ciekawostkami z branży hal lub pokibicować naszej firmowej rajdówce, zapraszamy na nasz profil na Facebooku.

Thermohall™ marki Rubb to innowacyjny i ekologiczny system ocieplania hal z użyciem tkanin PCV, który utrzymuje odpowiednią temperaturę we wnętrzach hal i zmniejsza koszty utrzymania obiektów.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas.

Imię*

Email*

Skąd o nas wiesz?

Numer telefonu

Firma*

Branża

Szczegóły dotyczące hali

Przekazane przez Państwa dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu odpowiedzi na wiadomość przesłaną w formularzu kontaktowym. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych oraz praw, jakie przysługują Państwu z tego tytułu, udostępniliśmy w naszej polityce prywatności.

 


 

Imię*

Numer telefonu

Email*

Firma*

Branża

Skąd o nas wiesz?

Szczegóły dotyczące hali


Przekazane przez Państwa dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu odpowiedzi na wiadomość przesłaną w formularzu kontaktowym. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych oraz praw, jakie przysługują Państwu z tego tytułu, udostępniliśmy w naszej polityce prywatności.

Skontaktuj się z nami

Zespół Rubb jest do Państwa dyspozycji. Jeśli macie pytania związane z Thermohall™, chętnie na nie odpowiemy.

Przejrzyj broszurę

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat Thermohall™ i naszymi ostatnimi realizacjami.