THERMOHALL™

Skutecznie ocieplane hale całoroczne.

Thermohall™ to ocieplana hala całoroczna inna niż wszystkie.

W przeciwieństwie do standardowej hali namiotowej, Thermohall™ jest halą szytą na miarę. Stosujemy w niej opatentowany system termoizolacji, który zapewnia komfortową temperaturę wewnątrz przez cały rok i realnie zmniejsza koszty utrzymania hali.

Co jeszcze wyróżnia nasze termohale na tle popularnych obiektów halowych? Dzięki zastosowaniu wytrzymałej, stalowej konstrukcji i wydajnej izolacji tworzymy hale o nieograniczonych gabarytach i funkcjach. Dlatego Thermohall™ tak świetnie sprawdzają się jako hale magazynowe i przemysłowe, centra przeładunkowe w portach, hale sportowe, ujeżdżalnie, hale rolnicze (sortownie i przechowalnie warzyw oraz owoców), hangary, hale lotnicze czy garaże.

Gdzie w Polsce znajdziesz hale ocieplane Thermohall?

Termohale to popularny typ budownictwa halowego. Stoją w wielu zakątkach kraju, m. in. w województwie śląskim, mazowieckim, łódzkim, a także na Podkarpaciu. Poniżej znajdziesz wybrane realizacje hal ocieplanych Thermohall™.

Hale całoroczne Rubb to nie tylko ocieplane ściany,

ale także ocieplany dach.

Ponieważ w halach całorocznych najwięcej ciepła „ucieka” przez dach właśnie, wykonujemy go w technologii Thermohall™, która znacznie ogranicza to zjawisko. Taki termodach jest bardzo skuteczny – dzięki niemu koszty ogrzewania hali są nawet dwukrotnie niższe, a wilgoć nie zbiera się na ścianach i suficie.

Dach Thermohall™ uzyskał klasyfikację NRO Broof t1 według normy PN-ENV 1187. Gwarantuje on, że ocieplane hale całoroczne Rubb spełniają wymogi izolacyjności cieplnej hal według obowiązujących warunków technicznych. Sprawdza się zatem jako hale produkcyjne i hale przemysłowe.

Hale całoroczne szyte na miarę

Nie ma dwóch takich samych termohal na świecie. Każdy projekt opracowujemy na podstawie wskazówek inwestora. Współpracowaliśmy z klientami z różnych branż, od lotniczej przez logistyczną po sportową. Dzięki zdobytym doświadczeniom wiemy, jak połączyć halę magazynową z istniejącym budynkiem produkcyjnym, jak zbudować magazyn o różnych wysokościach ścian czy zaprojektować hangar o szerokości 87 metrów.
Nasze termohale dopracowujemy w każdym szczególe, stosując materiały wyższej jakości niż te używane w standardowych halach namiotowych.

Termoizolacja – jak ciepłe są nasze hale całoroczne?

W jaki sposób dobieramy termoizolację hal, aby była skuteczna? Przede wszystkim uwzględniamy warunki klimatyczne panujące w miejscu instalacji oraz przeznaczenie hali. Dzięki temu nasze hale całoroczne utrzymują stabilnej temperatury wewnątrz hali przez cały rok, zapewniając bezpieczne i komfortowe warunki pracy.

Pełna ochrona przed wilgocią

Skraplanie się wody na ścianach i suficie hali to powracający problem w halach namiotowych. Jest to częsta przypadłość spowodowana brakiem odpowiedniego ocieplenia hali. W produkowanych przez nas halach całorocznych zjawisko to nie występuje. Dobrze spowodowane poszycie termoizolacyjne jest nie tylko szczelne, ale dobrze izoluje wnętrze hali od zmiennej pogody i wahań temperatury. To eliminuje kondensację (czyli wspomniane skraplanie się wody wewnątrz hali) i gwarantuje, że cokolwiek przechowujesz w termohali, jest całkowicie bezpieczne i właściwie chronione.

Thermohall™ to hala całoroczna od polskiego producenta

Tylko stała kontrola nad procesem produkcji hal gwarantuje ich wysoką jakość. Dlatego wszystkie rodzaje hal ocieplanych: hale sportowe, hangary czy hale magazynowe projektujemy i wytwarzamy samodzielnie. Dzięki temu dostajesz najlepsze hale od polskiego producenta, z pakietem korzyści lepszym niż u konkurencji – niską ceną inwestycji, niskimi kosztami utrzymania i maksymalnie skróconym czasem produkcji.

Termohale Rubb – alternatywa dla tradycyjnych hal namiotowych całorocznych

Ocieplane hale całoroczne Thermohall™ to obiekty uniwersalne – można je rozbudować w dowolny sposób, podyktowany aktualnymi potrzebami. Jeśli zaistnieje taka konieczność, termohale można bez problemu przenieść w inne miejsce. Jest to możliwe, ponieważ nie są trwale połączone z gruntem. I dlatego też termohala może być, jako hala całoroczna, stawiana na zgłoszenie.

Bezpieczeństwo hal ocieplanych – zawsze na pierwszym miejscu

Mamy świadomość, że na bezpieczeństwo hal Thermohall™ ogromny wpływ ma rodzaj użytych do jej budowy materiałów. Dlatego używamy wyłącznie atestowanych tkanin powlekanych PCV. Posiadają one europejski certyfikat niepalności B-s2,d0. Stosowane przez nas w halach całorocznych Rubb tkaniny są grubsze i wytrzymalsze od tych używanych w zwykłych halach namiotowych. Do termoizolacji używamy wełny szklanej Isover, posiadającej klasę niepalności A1, co zwiększa bezpieczeństwo pożarowe hal całorocznych Rubb. Natomiast termodach uzyskał klasę Broof t1 (norma PN-ENV 1187, Klasyfikacja przekryć dachowych z uwagi na rozprzestrzenianie ognia).

Troszczmy się o środowisko naturalne

Termohale wpisują się w trend ekologiczny przyczyniając się w istotnym stopniu do zmniejszenia śladu węglowego. W jaki sposób? Termoizolacja ścian i dachu stosowana w naszych halach ocieplanych skutecznie zmniejsza ilość zużywanego opału na jej ogrzanie w sezonie zimowym. Przekłada się to również na konkretne korzyści dla inwestora, czyli zmniejszenie kosztów jej ogrzania, utrzymania i konserwacji. Z kolei materiały wykorzystane do produkcji naszych hal ocieplanych Thermohall™ są zdatne do przetworzenia i ponownego użycia, jak na przykład pochodząca z recyklingu wełna szklana, używana przez nas do ocieplania hal.

Chcesz wycenić termohalę? 

Bezpłatnie wycenimy dla ciebie halę ocieplana Thermohall™. Wypełnij formularz znajdujący się poniżej, a nasz dział handlowy skontaktuje się z tobą w tej sprawie.

Wyceniamy i budujemy termohale od 500 m2.

 

  Imię*

  Email*

  Skąd o nas wiesz?

  Numer telefonu

  Firma*

  Branża

  Szczegóły dotyczące hali

  Przekazane przez Państwa dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu odpowiedzi na wiadomość przesłaną w formularzu kontaktowym. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych oraz praw, jakie przysługują Państwu z tego tytułu, udostępniliśmy w naszej polityce prywatności.

      

   Imię*

   Numer telefonu

   Email*

   Firma*

   Branża

   Skąd o nas wiesz?

   Szczegóły dotyczące hali


   Przekazane przez Państwa dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu odpowiedzi na wiadomość przesłaną w formularzu kontaktowym. Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych oraz praw, jakie przysługują Państwu z tego tytułu, udostępniliśmy w naszej polityce prywatności.

   Ciepło, cieplej, Thermohall™

   Porównując koszty ogrzewania termohali oraz hali z dachem pneumatycznym i ścianami z płyt PIR, zdecydowanie lepszą inwestycją będzie hala ocieplana wykonana w technologii Thermohall™. Dzięki skutecznej termoizolacji ścian i dachu wydatki na ogrzewanie hali w sezonie zimowym są mniejsze o połowę.

   Konkurencyjne rozwiązania nie są w stanie zapewnić podobnych korzyści. Dostępne na rynku polskim hale z dachem pneumatycznym (znane również jako hale namiotowe całoroczne) mają znikomą wydajność termiczną oraz mogą powodować problemy ze skraplaniem się wody na suficie i ścianach hali. 

   O skuteczności termoizolacyjnej całego poszycia decyduje właściwie dobrana grubość wełny. Im jest grubsza, tym lepsza jej izolacyjność, stabilniejsza temperatura wewnątrz hali i mniejsze straty ciepła.
   O ubytkach ciepła np. w hali magazynowej informuje wysokość współczynnika przenikania ciepła U – im mniejsza wartość, tym lepsza izolacyjność cieplna wełny. W naszych termohalach używamy wysokojakościowej wełny szklanej o następujących parametrach:

   Grubość izolacji

   Współczynnik U

   50 mm

   0,67 W/m2K

   100 mm

   0,36 W/m2K

   150 mm

   0,23 W/m2K

   200 mm

   0,17 W/m2K

   250 mm

   0,14 W/m2K

    

   Warstwa zewnętrzna:
   wysokowytrzymała, ognioodporna i samoczyszcząca się tkanina PCV.

   Wypełnienie:
   wełna szklana o wysokiej gęstości.

   Warstwa wewnętrzna:
   samoczyszcząca się tkanina PCV.

   Klimat pod kontrolą

   Oprócz skutecznej termoizolacji, czym jeszcze nasze hale całoroczne wyróżniają się na tle konkurencji?

   • dużą mobilnością i elastycznością: termohale można wielokrotnie przenosić lub dowolnie je rozbudowywać
   • wytrzymałą, stalową konstrukcją odsłoniętą wewnątrz hali, co umożliwia montaż oświetlenia, ogrzewania oraz instalacji specjalistycznych
   • niskim poziomem wilgoci we wnętrzu – koniec z mokrym sufitem i ścianami
   • otwartą przestrzenią wewnątrz hali, bez podpór, nawet w halach o szerokości 100 metrów
   • trwałością i jakością wykonania: produkujemy termohale samodzielnie, w pełni kontrolując proces produkcji
   • ponad dwukrotnie niższymi kosztami utrzymania w porównaniu z popularnymi halami namiotowymi całorocznymi

   BLOG

   Chcesz wiedzieć więcej o budowie hal całorocznych? Zapraszamy na naszego bloga. Piszemy tutaj o halach ocieplanych, aspektach prawnych i dobrych praktykach w budownictwie.

   Skontaktuj się z nami

   Masz pytania związane z Thermohall™? Chętnie na nie odpowiemy. Jesteśmy do waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 16. 

   DOŁĄCZ DO NAS

   Na Facebooku publikujemy zdjęcia placów budowy, ciekawe artykuły branżowe i… relacje z rajdów samochodowych 🙂