THERMOHALL™
Skutecznie ocieplane hale całoroczne.
Thermohall™ to ocieplana hala całoroczna inna niż wszystkie.
W przeciwieństwie do standardowej hali namiotowej, Thermohall™ jest halą szytą na miarę. Stosujemy w niej opatentowany system termoizolacji, który zapewnia komfortową temperaturę wewnątrz przez cały rok i realnie zmniejsza koszty utrzymania hali.
Co jeszcze wyróżnia nasze termohale na tle popularnych obiektów halowych? Dzięki zastosowaniu wytrzymałej, stalowej konstrukcji i wydajnej izolacji tworzymy hale o nieograniczonych gabarytach i funkcjach. Dlatego Thermohall™ tak świetnie sprawdzają się jako hale magazynowe i przemysłowe, centra przeładunkowe w portach, hale sportowe, ujeżdżalnie, hale rolnicze (sortownie i przechowalnie warzyw oraz owoców), hangary, hale lotnicze czy garaże.
Gdzie w Polsce znajdziesz hale ocieplane Thermohall™?
Termohale to popularny typ budownictwa halowego. Stoją w wielu zakątkach kraju, m. in. w województwie śląskim, mazowieckim, łódzkim, a także na Podkarpaciu. Poniżej znajdziesz wybrane realizacje hal ocieplanych Thermohall™.




Hale całoroczne Rubb to nie tylko ocieplane ściany,
ale także ocieplany dach.
Ponieważ w halach całorocznych najwięcej ciepła „ucieka” przez dach właśnie, wykonujemy go w technologii Thermohall™, która znacznie ogranicza to zjawisko. Taki termodach jest bardzo skuteczny – dzięki niemu koszty ogrzewania hali są nawet dwukrotnie niższe, a wilgoć nie zbiera się na ścianach i suficie.
Dach Thermohall™ uzyskał klasyfikację NRO Broof t1 według normy PN-ENV 1187. Gwarantuje on, że ocieplane hale całoroczne Rubb spełniają wymogi izolacyjności cieplnej hal według obowiązujących warunków technicznych. Sprawdza się zatem jako hale produkcyjne i hale przemysłowe.
![]() | Hale całoroczne szyte na miaręNie ma dwóch takich samych termohal na świecie. Każdy projekt opracowujemy na podstawie wskazówek inwestora. Współpracowaliśmy z klientami z różnych branż, od lotniczej przez logistyczną po sportową. Dzięki zdobytym doświadczeniom wiemy, jak połączyć halę magazynową z istniejącym budynkiem produkcyjnym, jak zbudować magazyn o różnych wysokościach ścian czy zaprojektować hangar o szerokości 87 metrów. |
![]() | Termoizolacja – jak ciepłe są nasze hale całoroczne?W jaki sposób dobieramy termoizolację hal, aby była skuteczna? Przede wszystkim uwzględniamy warunki klimatyczne panujące w miejscu instalacji oraz przeznaczenie hali. Dzięki temu nasze hale całoroczne utrzymują stabilnej temperatury wewnątrz hali przez cały rok, zapewniając bezpieczne i komfortowe warunki pracy. |
![]() | Pełna ochrona przed wilgociąSkraplanie się wody na ścianach i suficie hali to powracający problem w halach namiotowych. Jest to częsta przypadłość spowodowana brakiem odpowiedniego ocieplenia hali. W produkowanych przez nas halach całorocznych zjawisko to nie występuje. Dobrze spowodowane poszycie termoizolacyjne jest nie tylko szczelne, ale dobrze izoluje wnętrze hali od zmiennej pogody i wahań temperatury. To eliminuje kondensację (czyli wspomniane skraplanie się wody wewnątrz hali) i gwarantuje, że cokolwiek przechowujesz w termohali, jest całkowicie bezpieczne i właściwie chronione. |
![]() | Thermohall™ to hala całoroczna od polskiego producentaTylko stała kontrola nad procesem produkcji hal gwarantuje ich wysoką jakość. Dlatego wszystkie rodzaje hal ocieplanych: hale sportowe, hangary czy hale magazynowe projektujemy i wytwarzamy samodzielnie. Dzięki temu dostajesz najlepsze hale od polskiego producenta, z pakietem korzyści lepszym niż u konkurencji – niską ceną inwestycji, niskimi kosztami utrzymania i maksymalnie skróconym czasem produkcji. |
![]() | Termohale Rubb – alternatywa dla tradycyjnych hal namiotowych całorocznychOcieplane hale całoroczne Thermohall™ to obiekty uniwersalne – można je rozbudować w dowolny sposób, podyktowany aktualnymi potrzebami. Jeśli zaistnieje taka konieczność, termohale można bez problemu przenieść w inne miejsce. Jest to możliwe, ponieważ nie są trwale połączone z gruntem. I dlatego też termohala może być, jako hala całoroczna, stawiana na zgłoszenie. |
![]() | Bezpieczeństwo hal ocieplanych – zawsze na pierwszym miejscuMamy świadomość, że na bezpieczeństwo hal Thermohall™ ogromny wpływ ma rodzaj użytych do jej budowy materiałów. Dlatego używamy wyłącznie atestowanych tkanin powlekanych PCV. Posiadają one europejski certyfikat niepalności B-s2,d0. Stosowane przez nas w halach całorocznych Rubb tkaniny są grubsze i wytrzymalsze od tych używanych w zwykłych halach namiotowych. Do termoizolacji używamy wełny szklanej Isover, posiadającej klasę niepalności A1, co zwiększa bezpieczeństwo pożarowe hal całorocznych Rubb. Natomiast termodach uzyskał klasę Broof t1 (norma PN-ENV 1187, Klasyfikacja przekryć dachowych z uwagi na rozprzestrzenianie ognia). |
![]() | Troszczmy się o środowisko naturalneTermohale wpisują się w trend ekologiczny przyczyniając się w istotnym stopniu do zmniejszenia śladu węglowego. W jaki sposób? Termoizolacja ścian i dachu stosowana w naszych halach ocieplanych skutecznie zmniejsza ilość zużywanego opału na jej ogrzanie w sezonie zimowym. Przekłada się to również na konkretne korzyści dla inwestora, czyli zmniejszenie kosztów jej ogrzania, utrzymania i konserwacji. Z kolei materiały wykorzystane do produkcji naszych hal ocieplanych Thermohall™ są zdatne do przetworzenia i ponownego użycia, jak na przykład pochodząca z recyklingu wełna szklana, używana przez nas do ocieplania hal. |
Chcesz wycenić termohalę?
Bezpłatnie wycenimy dla ciebie halę ocieplana Thermohall™. Wypełnij formularz znajdujący się poniżej, a nasz dział handlowy skontaktuje się z tobą w tej sprawie.
Wyceniamy i budujemy termohale od 500 m2.
Ciepło, cieplej, Thermohall™
Porównując koszty ogrzewania termohali oraz hali z dachem pneumatycznym i ścianami z płyt PIR, zdecydowanie lepszą inwestycją będzie hala ocieplana wykonana w technologii Thermohall™. Dzięki skutecznej termoizolacji ścian i dachu wydatki na ogrzewanie hali w sezonie zimowym są mniejsze o połowę.
Konkurencyjne rozwiązania nie są w stanie zapewnić podobnych korzyści. Dostępne na rynku polskim hale z dachem pneumatycznym (znane również jako hale namiotowe całoroczne) mają znikomą wydajność termiczną oraz mogą powodować problemy ze skraplaniem się wody na suficie i ścianach hali.
O skuteczności termoizolacyjnej całego poszycia decyduje właściwie dobrana grubość wełny. Im jest grubsza, tym lepsza jej izolacyjność, stabilniejsza temperatura wewnątrz hali i mniejsze straty ciepła.
O ubytkach ciepła np. w hali magazynowej informuje wysokość współczynnika przenikania ciepła U – im mniejsza wartość, tym lepsza izolacyjność cieplna wełny. W naszych termohalach używamy wysokojakościowej wełny szklanej o następujących parametrach:
Grubość izolacji | Współczynnik U |
50 mm | 0,67 W/m2K |
100 mm | 0,36 W/m2K |
150 mm | 0,23 W/m2K |
200 mm | 0,17 W/m2K |
250 mm | 0,14 W/m2K |
Warstwa zewnętrzna:
wysokowytrzymała, ognioodporna i samoczyszcząca się tkanina PCV.
Wypełnienie:
wełna szklana o wysokiej gęstości.
Warstwa wewnętrzna:
samoczyszcząca się tkanina PCV.
Klimat pod kontrolą
Oprócz skutecznej termoizolacji, czym jeszcze nasze hale całoroczne wyróżniają się na tle konkurencji?
- dużą mobilnością i elastycznością: termohale można wielokrotnie przenosić lub dowolnie je rozbudowywać
- wytrzymałą, stalową konstrukcją odsłoniętą wewnątrz hali, co umożliwia montaż oświetlenia, ogrzewania oraz instalacji specjalistycznych
- niskim poziomem wilgoci we wnętrzu – koniec z mokrym sufitem i ścianami
- otwartą przestrzenią wewnątrz hali, bez podpór, nawet w halach o szerokości 100 metrów
- trwałością i jakością wykonania: produkujemy termohale samodzielnie, w pełni kontrolując proces produkcji
- ponad dwukrotnie niższymi kosztami utrzymania w porównaniu z popularnymi halami namiotowymi całorocznymi
BLOG
Chcesz wiedzieć więcej o budowie hal całorocznych? Zapraszamy na naszego bloga. Piszemy tutaj o halach ocieplanych, aspektach prawnych i dobrych praktykach w budownictwie.
Skontaktuj się z nami
Masz pytania związane z Thermohall™? Chętnie na nie odpowiemy. Jesteśmy do waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 16.
DOŁĄCZ DO NAS
Na Facebooku publikujemy zdjęcia placów budowy, ciekawe artykuły branżowe i… relacje z rajdów samochodowych 🙂