Hangar dla easyJet, lotnisko Gatwick w Wielkiej Brytanii

Europejska linia lotnicza zwróciła się do Rubb z prośbą o wybudowanie szerokoprzęsłowego hangaru dla ich floty na londyńskim lotnisku Gatwick.

Linie lotnicze easyJet poprosiły brytyjską jednostkę Rubb Buildings Ltd o dostarczenie dwuprzęsłowego hangaru o szerokości 91,5 metrów i długości 60 metrów. Wysokość ścian hali mierzy 9,2 metra od podstawy do dachu i 16,8 metrów do wierzchołka każdego przęsła.

Konstrukcję nośną wykonano ze stali galwanizowanej ogniowo, a na niej zainstalowano okładzinę Thermohall™ z izolacją o grubości 150 mm. Całkowita powierzchnia użytkowa hangaru to 5200 m2. We wnętrzu zamontowano oświetlenie typu LED, wentylację oraz ogrzewanie gazowe.

Aby usprawnić dostęp do hangaru, w ścianach szczytowych o szerokości 45,75 metrów zainstalowano pionowo podnoszone drzwi z tkaniny o wymiarach 41 x 13,5 metra. Całość uzupełniono o budynek logistyczny i biurowy.

„Zespół Rubb, który pracował na miejscu, był absolutnie pierwszej klasy. Pierwsze przęsło zainstalowano 14 grudnia i do 19 maja byliśmy w stanie wprowadzić pierwszy samolot do hangaru.

Udana realizacja tego projektu, który stanowi wyzwanie zarówno pod względem skali, jak i czasu jego realizacji, jest kolejnym przykładem tego, co można osiągnąć dzięki innowacyjnemu i rzeczowemu podejściu easyJet. Nie tylko udało nam się zmieścić w wąskich ramach czasowych wyznaczonych przez zleceniodawcę, ale jednocześnie stworzyliśmy silne, trwałe partnerstwo, które umożliwia skuteczną współpracę.”

Brendan McConnellogue | Szef serwisu, easyJet

 

Dane techniczne:

Przeznaczenie:
Hangar MRO

Typ:
BVE

Szerokość:
91,5m

Długość:
60m

Wys. ściany bocznej:
9,2m

Wys. ściany szczytowej:
16,8m

Brama:
41x13,5m

Ukończony:
Czerwiec 2017

Skontaktuj się z nami

Zespół Rubb jest do Państwa dyspozycji. Jeśli macie pytania związane z Thermohall™, chętnie na nie odpowiemy.

Przejrzyj broszurę

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat Thermohall™ i naszymi ostatnimi realizacjami.