Hale namiotowe magazynowe w porcie Tilbury, Wielka Brytania

W przeciągu 7 lat, powierzchnia hal namiotowych magazynowych w brytyjskim porcie Tilbury osiągnęła ponad 56 000 metrów kwadratowych – tak, pięćdziesięciu sześciu tysięcy metrów kwadratowych.

Wszystko zaczęło się w 1990 roku, gdy na zlecenie jednego z klientów portu – importera drewna – Rubb UK zaprojektował i wykonał halę namiotową magazynową o wymiarach 70 x 117 metrów. Zaraz po instalacji port zamówił dla tego samego klienta drugi hala z plandeki PCV o wymiarach 60 x 138 metrów, powiększony następnie do 276 metrów. Ponieważ apetyt rośnie w miarę nabywania hal magazynowych Rubb, do dwóch hal dołączyła trzecia, największa – 60 x 300 metrów. Łączna powierzchnia magazynowa tych trzech hal to imponujące 42 750 m2.

W kolejnych latach w porcie pojawiły się nowe hale namiotowe magazynowe, m. in dla S.C.A. Shipping Agency oraz dla importera papieru, dzięki czemu całkowita powierzchnia zadaszonej przez Rubb powierzchni magazynowej w porcie przekroczyła 56 000 m2.

Rozwiązania Rubb w zakresie hal namiotowych magazynowych pozwoliły portowi bardzo szybko zareagować na potrzeby klientów, dostarczając obiekty łatwe w rozbudowie i proste w przenoszeniu, w zależności od potrzeb użytkowników. Warto dodać, że podobnie jak wszystkie hale produkowane przez Rubb, szkieletem magazynów portowych jest stalowa rama cynkowana ogniowo, pokryta powłoką termoizolacyjną wykonaną z wytrzymałej na odkształcenia i niszczenie tkaniny PCV oraz niepalnej wełny szklanej.

Możliwość przeniesienia hal magazynowych Rubb, bez względu na ich wielkość, umożliwia zarządcom rozwój portu w celu zaspokojenia potrzeb obecnych i nowych klientów. Z biegiem lat większość struktur w porcie Tilbury zostało zdemontowanych, przebudowanych i przeniesionych w trzy różne miejsca postoju w porcie. W 2004 roku dwie hale namiotowe magazynowe zostały przeniesione wraz
z demontażem i ponownym montażem, przez ówczesnych najemców.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat magazynów portowych. 

 

Dane techniczne:

Przeznaczenie:
Hale magazynowe

Typ:
BVE i BVL

Szerokość:
35 – 60 m

Długość:
54 – 300 m

Skontaktuj się z nami

Zespół Rubb jest do Państwa dyspozycji. Jeśli macie pytania związane z Thermohall™, chętnie na nie odpowiemy.

Przejrzyj broszurę

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat Thermohall™ i naszymi ostatnimi realizacjami.