Magazyny LG Electronics, Wrocław

LG Electronics zwrócił się do Grupy Rubb z prośbą o projekt kompleksu magazynów ocieplanych do przechowywania oraz załadunku tzw. dużego AGD.

Zespół hal miał zostać częścią zakładu produkcyjnego koreańskiego przedsiębiorstwa, mieszczącego się w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. Inwestycja podyktowana była planami strategicznymi LG Electronics, które zakładały stanie się liderem wśród europejskich producentów urządzeń gospodarstwa domowego. Firma planowała osiągnąć ją w ciągu czterech lat zwiększając produkcję pralek i lodówek, najpopularniejszych urządzeń marki. Realizację celu miał umożliwić – i umożliwił – zespół obiektów magazynowych dostarczonych przez Rubb.

W 2013 trzy hale o łącznej powierzchni 10200 m2 stanęły tuż obok zakładu produkcyjnego LG. Dwa bliźniacze obiekty, o długości 125 metrów każdy, zostały skomunikowane łącznikami ułatwiającymi personelowi przemieszczanie się pomiędzy magazynami. Krótsza hala, o długości 90 metrów, została wyposażona w trzy rampy i stanowi samodzielny punkt załadunkowy.

To, co przekonało koreańskiego giganta do projektu Rubb, to zastosowanie unikalnego sposobu ocieplania wszystkich trzech budynków. Zostały one wykonane w autorskiej technologii Thermohall™, którą Rubb konsekwentnie doskonalił, testując ją w różnych warunkach i rozmaitych strukturach.

Opisywany kompleks magazynów Rubb pozwolił LG Electronics na lepsze zarządzanie produkcją. Po wybudowaniu nowej linii produkcyjnej, planowana liczba pralek dostarczanych przez koreańską fabrykę osiągnęła 700 tysięcy sztuk rocznie, a lodówek – 1,4 miliona sztuk.

„Europejski rynek urządzeń ma kluczowe znaczenie dla przyszłego sukcesu firmy i jesteśmy pewni, że będziemy w stanie nadążyć za rosnącym popytem ze strony konsumentów”, powiedział Young-ha Lee, prezes i dyrektor generalny LG Electronics Home Appliance Company. „Zwiększenie naszej obecności w Polsce pozwala nam lepiej sprostać wymaganiom Europy i Afryki Północnej, stawiając nas na dobrej drodze do stania się wiodącą na świecie firmą produkującą urządzenia gospodarstwa domowego w tej dekadzie.”

Dane techniczne:

Przeznaczenie:
Magazyn

Typ:
FX

Szerokość:
30m

Długość:
125m

Wys. ściany bocznej:
5m

Wys. ściany szczytowej:
12m

Brama:
trzy rampy załadunkowe

Ukończony:
kwiecień 2013

Skontaktuj się z nami

Zespół Rubb jest do Państwa dyspozycji. Jeśli macie pytania związane z Thermohall™, chętnie na nie odpowiemy.

Przejrzyj broszurę

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat Thermohall™ i naszymi ostatnimi realizacjami.