ocieplana hala produkcyjna, Łódź

Aby zwiększyć wydajność naszej pracy, potrzebowaliśmy większej przestrzeni produkcyjnej, która nie tylko zapewni odpowiednio dużo miejsca, ale również zapewni komfortowe warunki naszym pracownikom.

Dotychczas korzystaliśmy ze standardowej hali z płyt PIR, zwieńczonej dachem pneumatycznym (pompowane „poduszki” z PCV; powierzchnia hali to 1100 m2). W zamierzeniu takie połączenie technologii miało przełożyć się na dobre warunki klimatyczne we wnętrzu budynku. W efekcie, aby utrzymać temperaturę w hali na odpowiednim poziomie, wydawaliśmy krocie na ogrzewanie (zimą) i chłodzenie (latem).

Dlatego szybko podjęliśmy decyzję o budowie nowej, większej hali produkcyjnej w technologii Thermohall™.

Zdecydowaliśmy się na dwuprzęsłową halę produkcyjną o szerokości 34 metrów i długości 65 metrów, co dało nam 2210 m2 powierzchni użytkowej. Do jej ocieplenia zastosowaliśmy wełnę szklaną o grubości 100 mm. Taka izolacja ścian oraz dachu wystarczyła, aby zimą utrzymać temperaturę we wnętrzu hali na stabilnym poziomie ok. 20 stopni (zima i latem). Podobnych warunków nie udało się osiągnąć w hali z płyt PIR dogrzewanej bez przerwy 3 nagrzewnicami.

Jak widać na zdjęciach, poszycie termoizolacyjne zostało dobrze zaprojektowane i wykonane, dzięki czemu jest idealnie naprężone i dobrze przylega do stalowej konstrukcji. Poszycie nie tylko prezentuje się estetycznie, ale też niestraszny mu silny wiatr – we wnętrzu hali jest cicho, membrana nie uderza o konstrukcję. Z tego powodu termohala sprawdzi się też np. w ujeżdżalniach.

Dobrze spasowane poszycie zapewnia też szczelność hali – łatwiej utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu, co oznacza niższe rachunki za klimatyzację czy ogrzewanie. PCV, z którego produkujemy ściany i dach posiada właściwości samoczyszczące, dzięki czemu dłużej jest idealnie białe, ładne i nie wymaga dodatkowych nakładów pracy ani pieniędzy, żeby dobrze wyglądać.

Zobacz inne realizacje hal ocieplanych Thermohall™:

Dane techniczne:

Przeznaczenie:
produkcja

Izolacja:
100 mm

Szerokość:
34 m

Długość:
60 m i 65 m

Wys. ściany bocznej:
4,15 m

Wys. ściany szczytowej:
7,24 m

Brama:
4 x 3,5 m

Ukończony:
2017

Skontaktuj się z nami

Zespół Rubb jest do Państwa dyspozycji. Jeśli macie pytania związane z Thermohall™, chętnie na nie odpowiemy.

Przejrzyj broszurę

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat Thermohall™ i naszymi ostatnimi realizacjami.