ocieplana hala produkcyjna, Łódź

Kompleks dwóch połączonych hal znajduje się w Łodzi i tam powstają projekty dla naszych klientów.

Stworzyliśmy ją sami i wykonaliśmy ją oczywiście w systemie Themohall™, czyli ociepliliśmy nie tylko ściany, ale również dach, który oddaje najwięcej ciepła. Na rynku nie ma lepszej technologii dla magazynów i zakładów produkcyjnych.

Bryła złożona jest z dwóch przęseł o jednakowej szerokości, ale dwóch różnych długościach. Łączna powierzchnia hali to 2125 m2.

Do ocieplenia naszej hali produkcyjnej zastosowaliśmy wełnę szklaną o grubości 100 mm. Taka izolacja ścian oraz dachu wystarczyła, aby zimą utrzymać temperaturę we wnętrzu hali na stabilnym poziomie ok. 20 stopni (nagrzewnica używana była sporadycznie). Podobnych warunków nie udało się osiągnąć w hali z pompowanym dachem, o powierzchni 1100 m2 dogrzewanych bez przerwy 3 nagrzewnicami.
Latem we wnętrzu jest przyjemnie chłodno nawet przy 40-stopniowych upałach.

Jak widać na zdjęciach, poszycie termoizolacyjne zostało dobrze zaprojektowane i wykonane, dzięki czemu jest idealnie naprężone i dobrze przylega do stalowej konstrukcji. Poszycie nie tylko prezentuje się estetycznie, ale też niestraszny mu silny wiatr – we wnętrzu hali jest cicho, membrana nie uderza o konstrukcję. Z tego powodu termohala sprawdzi się np. w ujeżdżalniach.

Dobrze spasowane poszycie zapewnia też szczelność hali – łatwiej utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu, co oznacza niższe rachunki za klimatyzację czy ogrzewanie. PCV, z którego produkujemy ściany i dach posiada właściwości samoczyszczące, dzięki czemu dłużej jest idealnie białe, ładne i nie wymaga dodatkowych nakładów pracy ani pieniędzy, żeby dobrze wyglądać.

Zobacz inne realizacje hal ocieplanych Thermohall™:

Dane techniczne:

Przeznaczenie:
produkcja

Izolacja:
100 mm

Szerokość:
34 m

Długość:
60 m i 65 m

Wys. ściany bocznej:
4,15 m

Wys. ściany szczytowej:
7,24 m

Brama:
4 x 3,5 m

Ukończony:
2017

Skontaktuj się z nami

Zespół Rubb jest do Państwa dyspozycji. Jeśli macie pytania związane z Thermohall™, chętnie na nie odpowiemy.

Przejrzyj broszurę

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat Thermohall™ i naszymi ostatnimi realizacjami.