ocieplany magazyn wysokiego składowania, Gorzów Śląski

Budowa nowej hali przyłączonej do już istniejącego obiektu wydaje się prostym przedsięwzięciem. Ale stawianie hali magazynowej bez jednej ściany, bo tak to w rzeczywistości wygląda, to wyzwanie pod względem konstrukcyjnym i montażowym.

Z nietypowym zapytaniem zwróciła się do nas firma Aludesign z Gorzowa Śląskiego. W planach była rozbudowa przedsiębiorstwa o nową przestrzeń do przechowywania odlewów aluminiowych. Nowa hala magazynowa musiała być wysokoregałowa, termoizolowana, wysoka na 15 metrów i przyłączona ścianą szczytową do istniejącego budynku.

Standardowa hala namiotowa, czy nawet hala z płyt warstwowych nie sprawdziłyby się w tej sytuacji. Gabaryty hali oraz miejsce jej montażu (II strefa śniegowa) wymagały zastosowania stalowej konstrukcji. Pewnym wyzwaniem było również takie zaprojektowanie poszycia, aby szczelnie złączyć nowy magazyn z istniejącą halą produkcyjną. Hala magazynowa miała zostać skomunikowana z halą produkcyjną wspólnym przejściem. Priorytetem było utrzymanie stabilnej temperatury wewnątrz obu pomieszczeń, stąd szczelne połączenie obu hal była dla inwestora niezwykle ważna.

W przypadku tej hali magazynowej, poszycie Thermohall™ sprawdziło się doskonale. Jego elastyczna powłoka pozwoliła na dokładne i hermetyczne połączenie budynków, a zastosowana izolacja z wełny o grubości 100 mm zagwarantowała stabilne i komfortowe warunki przechowywania. Sposób produkcji poszycia – na wymiar – umożliwia idealne spasowanie go z konstrukcją. To eliminuje problem mostków termicznych oraz obniża koszty ogrzewania i klimatyzacji budynku.

Termohala wybudowana dla Aludesign to typowy magazyn wysokiego składowania. Wyposażyliśmy ją w 6 okien oraz szybkobieżną bramę segmentową, która stanowi przejście miedzy budynkami. Dostęp do wnętrza hali zapewniają dwie pary stalowych drzwi.

 

Dane techniczne:

Przeznaczenie:
Magazyn wysokopółkowy

Izolacja:
100 mm

Szerokość:
38 m

Długość:
30 m

Wys. ściany bocznej:
10,2 m

Wys. ściany szczytowej:
15 m

Brama:
szybkobieżna

Ukończony:
styczeń 2020

Skontaktuj się z nami

Zespół Rubb jest do Państwa dyspozycji. Jeśli macie pytania związane z Thermohall™, chętnie na nie odpowiemy.

Przejrzyj broszurę Rubb

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat Thermohall™ i naszymi ostatnimi realizacjami.