Hala przemysłowa – zakład przetwarzania biomasy, E.ON

Rubb przy współpracy z AJS Contracts Ltd, zaprojektował i wybudował największą dotąd halę w swojej historii.

Rubb przy współpracy z AJS Contracts Ltd, zaprojektował i wybudował największą dotąd halę w swojej historii. Struktura służy brytyjskiemu gigantowi energetycznemu E.ON UK jako zakład przetwarzania i magazynowania biomasy.

Budynek o długości 137,5 metra i rozpiętości 31,5 metra znajduje się w Ironbridge Power Station w Shropshire. Sztywny i stabilny dach hali zapewnia i wsparcie dla zamocowanego pod nim 200-tonowego przenośnika, przeznaczonego do transportu produktów spalania biomasy. Ironbridge był wcześniej elektrownią węglową, która została przekształcona w zakład energetyczny zasilany biomasą. Jest to pierwsza tego rodzaju elektrownia w Wielkiej Brytanii.

Zespół Rubb zapewnił wsparcie, know-how i na bieżąco wyzwania, które pojawiły się podczas projektu. Dotyczyły one wysokości konstrukcji, obciążeń czy niestandardowego projektu drzwi.

„Rubb wspierał nas na wszystkich etapach współpracy, od projektu koncepcyjnego do zakończenia budowy. Od samego początku było jasne, że Rubb był zdecydowany dostarczyć najbardziej wymagającą konstrukcję w swojej historii, w najbardziej profesjonalny sposób, w przeciągu ekstremalnie krótkiego czasu.” 

Martin Wylie | AJS Contracts Ltd, kierownik działu energii odnawialnej

Dane techniczne:

Przeznaczenie:
Magazyn

Typ:
BVC

Szerokość:
31,5m

Długość:
137,5m

Wys. ściany bocznej:
8,84m

Wys. ściany szczytowej:
21m

Powierzchnia:
4331m²

Ukończony:
Marzec 2013

Skontaktuj się z nami

Zespół Rubb jest do Państwa dyspozycji. Jeśli macie pytania związane z Thermohall™, chętnie na nie odpowiemy.

Przejrzyj broszurę

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat Thermohall™ i naszymi ostatnimi realizacjami.